سرگرمی, تفریحی- هایپرسان - Hipersun.ir

آخرين ارسال هاي تالار گفتمان
کمی طاقت داشته باشید...
عنوان پاسخ بازدید توسط
0 18 admin
0 37 admin
1 96 minagarmehei
0 26 minagarmehei
1 44 behi16
0 32 azita20
0 29 mehrdadabd
0 17 mehrdadabd
0 27 azita20
0 21 azita20
0 21 somayeh72
0 21 azita20
2 497 nazaninr
0 98 admin
0 116 admin
0 103 admin
0 100 admin
0 179 admin
0 128 admin
0 377 admin

این عکس از 22 بهمن در ایران سوژه خارجی ها شد

دو نوجوان ایرانی که در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن شرکت کرده اند، تصویر شعار (مرگ بر آمریکا) را در دست دارند،

دو نوجوان ایرانی که در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن شرکت کرده اند، تصویر شعار (مرگ بر آمریکا) را در دست دارند، در حالی که یکی از آنها لباسی را که روی آن به انگلیسی نوشته شده (من عاشق نیویورک - با حروف مخفف N Y - هستم) بر تن دارد.عضو ارشد کارگروه فرهنگ و هنر در این باره به خبرنگار ایسنا، می گوید: وقتی عکس شهدا را روی لباس ها چاپ می کنند، برای مثال عکس شهید همت روی لباس می تواند یک الگو باشد. ما می توانیم در تولید لباس هایی که الگو هستند طوری تبلیغ کنیم که جوانان برای پوشیدن آن اشتیاق داشته باشند؛ نه اینکه به آن ها بقبولانیم که باید فلان لباس را بپوشید.

این عکس از 22 بهمن در ایران سوژه خارجی ها شد

محسن کلانتری سپهر ادامه می دهد: در زمان قدیم عکس هنرمندان روی لباس یا کلاسورها چاپ می شد و همه هم برای استفاده از آن اشتیاق نشان می دادند. از طرفی چون ما نتوانستیم چرخه تولید پارچه (نساجی)، طراحی، دوخت و دوز و توزیع را در جامعه جا بیندازیم برخی نوجوانان و جوانان هم بدون آگاهی لباسی را انتخاب می کنند و می پوشند. من به شما قول می دهم جوانی که رسانه های غربی از عکس آن سوء استفاده می کنند مفهوم انگلیسی لباسی را که تنش کرده، نمی داند و این با شعاری که در دست گرفته، مغایرت داشته است.

او می افزاید: ما نمی توانیم بگوییم در این زمینه تولیدکنندگان یا طراحان مقصر هستند، چرخه ی تولید ما باید درست شود و برای اصلاح آن نقش تبلیغاتی صداوسیما موثر است. از طرفی اگر صداوسیما هر چه تبلغ کند اما تولید نباشد، چه فایده ای دارد؟! باید هنگامی که تبلیغ می شود، جایگزین آن هم نشان داده شود. وقتی به شما می گویند فلان کتاب را نخوان، قطعا کتاب دیگری را جایگزین می کنند. لباس هم به این شکل است، اگر ما به مردم می گوییم فلان لباس را نپوش، باید جایگزینی هم برای آن داشته باشیم.

عضو ارشد کارگروه فرهنگ و هنر اضافه می کند: اگر پوشش دیگری را جایگزین لباسی که تن این برادرمان است می کردیم قطعا او این لباس را نمی پوشید، چون اعتقادش شعاری است که در دستش گرفته نه آن لباسی که پوشیده است. دشمن هم از ناآگاهی آدم ها سوءاستفاده می کند و این طور برداشت می کند که قطعا کسی این برگه را دست جوان داده و گفته حالا برو عکس بگیر.

کلانتری سپهر می گوید: در این زمینه نمی توانیم بگوییم چه کسی مقصر است. به عقیده من هنرمندان تئاتر و خبرنگاران بهترین تصحیح کننده نظام رفتاری، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی جامعه هستند و آنها می توانند در این زمینه نقش مهمی را ایفا کنند.

بنیاد ملی مد و لباس ایرانی - اسلامی در سال 91 به منظور حفظ و تقویت فرهنگ و هویت ایرانی- اسلامی ، ارج نهادن، تبیین، تثبیت و ترویج الگوهای بومی و ملی، هدایت بازار تولید و عرضه البسه و پوشاک براساس طرح ها و الگوهای داخلی و نیز در جهت ترغیب مردم به پرهیز از انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه و غیر مأنوس با فرهنگ و هویت ایرانی تشکیل شد. با آنکه این بنیاد نوپا تلاش می کند فرهنگ و هویت ایرانی- اسلامی را در زمینه پوشش تقویت کند اما به نظر می رسد بدون کمک ارگان های دیگر نمی تواند این امر را محقق کند.

مطالب پيشنهادي

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها